6. Okénko Zbyňka Cypry. Jsem dostatečně připraven? Jak poznám, že trénuji správně ?

6. Okénko Zbyňka Cypry. Jsem dostatečně připraven? Jak poznám, že trénuji správně ?

Ahoj sportovci. Začneme asi informací, že plánování tréninku se odvíjí už od skutečnosti jsem-li sportovec, nebo jen fanda, který narazil na stránky HORSKÉ VÝZVY. Není vyjímkou, že účast na závodě s cílem DÁT VÝZVU zvedlo někoho z gauče. Někoho motivovalo típnout poslední cigaretu, nebo shodit nějaké to zbytečné kilo navíc. Jsme rádi, pokud motivujeme ke zdravějšímu životnímu stylu a pohybu v přírodě.

Ahoj sportovci.
Po minulém okénku jsme si snad ujasnili, jakou chceme pokořit trasu a zdali to zvládneme sami, či s parťákem.
Jak ale poznáme, že trénujeme správně? Je náš trénink efektivní? Bude nám ten náš trénink stačit na námi zvolenou trasu?

Začneme asi informací, že plánování tréninku se odvíjí už od skutečnosti jsem-li sportovec, nebo jen fanda, který narazil na stránky HORSKÉ VÝZVY.
Není vyjímkou, že účast na závodě s cílem DÁT VÝZVU zvedlo někoho z gauče. Někoho motivovalo típnout poslední cigaretu, nebo shodit nějaké to zbytečné kilo navíc. Jsme rádi, pokud motivujeme ke zdravějšímu životnímu stylu a pohybu v přírodě.

Příklad začátečníka. 
Chci jít závod, nic o tréninku nevím. Nemám ani potřebné vybavení. Mám chuť a vůli začít. Začínám běhat. Uběhnu dva kilometry, ráno nemohu dojít do práce. Další týden zkusím uběhnout kilometry tři. Nebaví mě to končím. Ale přece chci jít závod a koupil jsem si nové boty. Snažím se mít lepší čas na mém okruhu. Nedaří se mi to jsem stále více unavený , už nevím. Asi na to nemám.

Příklad začátečníka #2. 
Chci jít závod. Četl jsem o výzvě. S kamarády chodím po horách. Přestal jsem kouřit. Zkouším běhat aspoň kousek. Někde jsem četl, že mám začít pomalu. Nestopuji časy, ani nesleduji tepy. Zdá se mi to zbytečné. Běhám už měsíc, na cigára už nemám vůbec chuť, stejně se mi po nich blbě dýchalo. Zkouším zhubnout, přestal jsem jíst večer u telky. Oblíbené chipsy na noc jsem vyměnil za jablko. Už uběhnu deset kilometrů v kuse. Po ránu se cítím čerstvý. Aniž bych to nějak řešil, na opasku už mi chybí dírka. Padají mi všechny kalhoty i ty staré, co jsem chtěl kdysi vyhodit, protože mi byly malé. Stále mě to baví. Kopec, co jsem nemohl ani vyjít už skoro celý vyběhnu. Nestopuji si to, chci jej jednou vyběhnout celý. Pomáhá mi protahování po tréninku. Zkouším si sprchovat nohy studenou vodou. Zdá se mi, že mě ráno skoro nebolí nohy. Kopec už vybíhám celý. Kamarád, co se mi tehdy smál, že kouřím mi v kopci poprvé odpadl. Těším se na závod, zkusím doběhnout do cíle. Nemám časový plán, ale moc chci vidět cíl.

Tak co sportovci, DÁME SPOLEČNĚ VÝZVU?
Těší se na vás Zbyněk Cypra 

#dejvýzvu 
#horskávýzvabeskydy
#zbynekcypra #rockpoint #salewa #beskydy #horskavyzva #dejvyzvu#prvnizavodseblizi #radyodambasadora #uterniokenka